Ove nedelje u Nišu

17.4.2018. – 24.4.2018.
MUZEJI:
  • Arheološka sala (Nikole Pašića 59), Utorak – Petak 12.00h – 18.00h, Subota – Nedelja 10.00h – 15.00h, Ponedeljkom zatvoreno.
  • Ćele kula (Bul. dr Zorana Đinđića bb), Utorak- Petak 09.00h – 19.00h, Subota – Nedelja 09.00h – 17.00h, Ponedeljkom zatvoreno.
  • Koncentracioni logor iz II sv. rata (Bulevar 12. februar bb), Utorak – Petak 10.00h – 16.00h, Subota – Nedelja 10.00h – 16.00h, Ponedeljkom zatvoreno.
  • Galerija Sinagoga (Davidova 2), Oslobođenje Niša 1878.godine (od 26. marta do 31.maja 2018.) Utorak – Petak 12.00h – 18.00h, Subota – Nedelja 10.00h – 15.00h, Ponedeljkom zatvoreno.
  • Arheološko nalazište Medijana, zatvorena za posetioce do proleća 2018.
  • Digitalni muzej – zatvoren za posetioce tokom marta i aprila 2018.
  • Nova stalna postavka Narodnog muzeja Niš, Književno – memorijalna postavka – Stevan Sremac i Branko Miljković ( Aleksandra Nenadovića 2), Utorak-Petak od 12.00-18.00, Subota – Nedelja 10.00h – 15.00h, Ponedeljkom zatvoreno.
BIOSKOP:
POZORIŠTE:
  • 18. April, 20.00h, Narodno pozorište (Sinđelićev Trg), ” U čije ime”
  • 19. April, 20.00h, Narodno pozorište (Sinđelićev Trg), ” Brod ljubavi”
  • 19. April, 18.00h, Lutkarsko pozorište (Bulevar dr Zorana Đinđića 7), “Luckasti klovnovi”
  • 21.April, 20.00h, Narodno pozorište (Sinđelićev Trg), “Waj Faj”
  • 22. April, 11.30h, Lutkarsko pozorište (Bulevar dr Zorana Đinđića 7), “Damojed”
  • 22. April, 20.00h, Narodno pozorište (Sinđelićev Trg), “The Party”
  • 23. April, 20.00h, Narodno pozorište (Sinđelićev Trg), “Gospođa ministarka”
  • 24. April, 20.00h, Narodno pozorište (Sinđelićev Trg), “Herostrat”
IZLOŽBE I KONCERTI:
  • 16. – 21. April, 10.00-12.00h, Biblioteka Stevan Sremac (Borivoja Gojkovića 9), Radionice “Veština lepog pisanja – kaligrafija”
  • 16.April, Biblioteka Stevan Sremac (Borivoja Gojkovića 9), Izložba kaligrafija “Kineski zodijak” (Izložba će trajati mesec dana); Radionice su besplatne, kao i ulaz na izložbu.
  • 6.Februar – 24.April, Galerija Društva arhitekata (Generala Milojka Lešjanina 52), “Virtuelene izložbe – Gradovi Evrope”
  • 17.April, 19.00h, Galerija Društva arhitekata (Generala Milojka Lešjanina 52), O arhitektonskim stilovima, narodu i kulturnom nasleđu Barselone, Figuerasa, Saragose, Valensije i Teruela
  • 17.April – 30.April, 20.00h, Gimnazija Stevan Sremac (Voždova 27), Izložba o istoriji Jevreja na Balkanu i njihovom stradanju u Drugom svetskom ratu
  • 17.April – 6.maj, 19.00h, Galerija savremene likovne umetnosti, Paviljon u tvrđavi – Izložba Zoran D.Kostić I Jelena Šalinić – Terzić
  • 19.April, 20.00h, Koncertna sala Fakulteta umetnosti (Knjaževačka 2a), Koncert akademskog ženskog hora SKC-a Niš, sa mešovitim horom Fakulteta umetnosti u Nišu
OSTALI DOGAĐAJI:
  • 17. i 18.April, 11.00h, Dom Vojske (Sinđelićev Trg bb), Sajam obrazovanja i stipendija
  • 17.April, 11.30h, Oficirski dom (Orlovića Pavla 28a), Sajam zapošljavanja i IT konferencija; Ulaz na sajam besplatan, za konferenciju se plaća.
  • 17.April, 21.00h, Kamerna scena SKC-a (Šumatovačka bb), Sve o ženama – premijera
  • 18.April, 19.00h, Biblioteka Stevan Sremac (Borivoja Gojkovića 9), Projekcije kineskih filmova – Projekcija filma “Veliki hipnotičar”
  • 18.April, 18.00h Razvojni centar Zvezdica (Katićeva 13/9), Radionica “Crtaj, boji i sebe zavoli”
  • 18.April, 21.00h, Kamerna scena SKC-a (Šumatovačka bb), Scena bez imena –Teatar improvizacije – Humanitarno izvođenje
  • 19.April, 21.00h, Kamerna scena SKC-a (Šumatovačka bb), Predgrađe
  • 19.April, 20.00h, Niški simfonijski orkestar (Generala Milojka Lešjanina 16), Mladi talenti sa NSO – Vladimir Aćimović (klavir); Karte se mogu kupiti na blagajni Niškog simfonijskog orkestra i na ulazu u koncertnu salu, pred sam početak koncerta po ceni od 400 i 250 RSD za đake, studente i penzionere.
  • 19.April, 18.00h, Sala SKC-a (Šumatovačka bb, 3.sprat), Promocija knjige “Soba tajni“ autora Miljana Paunovića
  • 20. – 22. April, 10.00h, New City Hotel & Restaurant (Vožda Karađorđa 12), V kongres Udruženja za preventivnu pedijatriju Srbije
  • 20.April, 18.00h, Sala SKC-a (Šumatovačka bb, 3.sprat), Promocija knjige “Stanica Balkan”autora Snežane Ćosić
  • 20.April, 10.00h, Čair Park (Vojvode Mišića I IX brigade), Naša planeta, naša odgovornost
  • 22.April, 20.00h, Dom Vojske (Sinđelićev trg bb), Ciklus italijanskih filmova – Film „Dečko od zlata“
  • 23.April, 20.00h, Dom Vojske (Sinđelićev trg bb), Ciklus italijanskih filmova – Film „1200 kilometara lepote“
  • 24.April, 20.00h, Dom Vojske (Sinđelićev trg bb), Ciklus italijanskih filmova – Film „(Ćerkin) prvi put” ; Projekcije će biti održane u maloj sali Doma vojske. Ulaz na svaku projekciju je 100 RSD.
  • 24.April, 21.00h, Kamerna scena SKC-a (Šumatovačka bb), Sve o ženama
CLUBBING:
  • 17.April, 21.30h, Labeerint (Balkanska 2a), The Wild Side
  • 18.April, 21.30h, Labeerint (Balkanska 2a), Ramonda Duo
  • 18.April, 20.59h, Truba Café (Svetozara Markovića 8), Jazzanje!
  • 18.April, 20.30h, Dve Krigle (Nikole Pašića 7), Marko Stanimirović
  • 19.April, 21.30, Labeerint (Balkanska 2a), The 2ofUs (glavna soba), Tango veče (teatar soba)
  • 19.April, 19.00h, Julijan Djupon (Generala Tranijea 13), Gavra i prijatelji
  • 19.April, 20.30h, Dve Krigle (Nikole Pašića 7), Boom 92 – acoustic duo
  • 19.April, 22.00h , Liv Cafe (Trg Republike), PLYZ LXII
  • 19.April, 22.00h, Feedback (Balkanska), Tearpalm live + hex23 DJ set
  • 19.April, 23.00h, Process Vip Bar (7. Juli 6), Goce Sax, Marija Nikodijević i Maksa Bend
  • 20.April, 22.00h, Labeerint (Balkanska 2a), Igranka
  • 20.April, 23.00h, Liv Cafe (Trg Republike), FILTHY KID @ Liv
  • 20.April, 22.00h, Chairski rock & sport Cafe (Ratka Vukićevića 5A), Dok Gitara Svira – mr. Desha Live
  • 20.April, 22.00h,Klub Scena (Sinđelićev trg bb),21.godišnjica kluba, Funky Junkie,Ceka & Bojan G.
  • 20.April, 21.30h, Dve Krigle (Nikole Pašića 7), Grrove Brothers– acoustic duo
  • 20.April, 23.00h, Feedback (Balkanska), Detox #4 – Cem Herrensauna, Berlin
  • 21.April, 22.00h, Labeerint (Balkanska 2a), Big Easy (glavna soba)
  • 21.April, 17.00h, Club Clinika (Tvrđava), Otvaranje baste sa Mark Funk-om
  • 21.April, 22.00h, Chairski rock & sport Cafe (Ratka Vukićevića 5A), Jelena & Nikola – Ramonda Duo Live
  • 21.April, 23.00h, Liv Cafe (Trg Republike), Mande & Liv
  • 21.April. 21.30h, Pandora Bar& Restaurant (Lole Ribara 2), Pandora Muzička kutija Dj Nakoch
  • 21.April, 21.30h, Dve Krigle (Nikole Pašića 7), Dionis Bend – acoustic trio
  • 21.April, 23.00h, Feedback (Balkanska), Scotty’s B-Day bash – + DJ Kritik
  • 21.April, Splav Porto Nuovo, Grrove Brothers
  • 21.April, 20.30h, Dve Krigle (Nikole Pašića 7), Dionis Bend – acoustic trio
  • 22.April, 23.00h, Sunset (Cara Dušana 47a), Penthouse bend
KAFANE:
  • Etnokuća„Biser“ (Jadranska bb), sreda, četvrtak, petak, subota – uživo muzika.
  • Vinski podrum „Malča“ (selo Malča), svake subote akustična muzika.
  • Kafana,,Galija’’ (NikolePašića 35), svakog petka i subote akustična muzika.
  • Kafana „Stara Srbija“ (Trg Republike 12), svake večeri akustična muzika.
  • Kafana „Meze“ (Koste Stamenkovića 3), svakog petka i subote – akustična muzika.
  • Letnja Pozornica (Tvrđava bb), Boemske večeri, akustična muzika, petak i subota
  • Etno restoran Koliba (Presvete Bogorodice bb), svakog petka I subote uživo muzika